Aslında her şey daha küçük bir çocukken atlastaki ülkelere bakıp hayaller kurmamla başladı. Farklı kültürler ve yaşamlara dair bitmek tükenmek bilmeyen merakım ne mutlu ki bana dünyanın 70’den fazla ülkesinde 300’den fazla kenti gezme fırsatı sundu.

Mesafeleri aşayım, kendini aşayım derken ‘Aş Kendini’ programı ile bu seyahatleri 7 yıl boyunca televizyon ekranlarından sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Ama ne dünya biter gezmekle, ne de içimdeki seyahat aşkı… Şimdi yeni yolculuklara çıkalım diyorum ve bu kez siz ekran başında olmayın, bu keyifli maceraları gelin birlikte yaşayalım…

Aydan Önder           

Sunucu, Yapımcı

Aydan, tüm dünyayı gezmiş bir televizyon muhabiri, yapımcı ve sunucu. 1976 yılında Ankara’da doğdu. 1993 yılında “Yükseliş Koleji’nden mezun oldu. Ardından çocukluğundan beri gönül verdiği meslek olan gazetecilik öğrenimi için İstanbul’a geldi. 1997 yılında “İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden” mezun oldu.

Gazetecilik aşkıyla daha okul yıllarında Kanal D televizyonu haber merkezinde göreve başladı. 1996 – 2002 yılları arasında pek çok önemli habere imza attı. Kent- yaşam alanında öne çıkan haberler yapan Aydan Önder 1999 depreminde bölgeden aralıksız haber geçti. İstanbul’da yaşayan evsiz çocukları ve çalışma umuduyla Türkiye’ye gelen yabancıları konu alan önemli dosya haberlere imza attı. Japonya ve Güney Kore’de dünya kupasını takip etti. 2002 – 2004 yılları arasında Show TV haber merkezinde çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında, günlük ana haber bülteni için canlı yayınlardan, dosya haberlere kadar gündemi takip eden pek çok konuda muhabir olarak görev yaptı. 2002 yılında Amerika’nın Irak operasyonu sırasında Ürdün ve Kuveyt’ten bildirdi.

Sunuculuk kariyeri Kanaltürk Televizyonu’nda başladı. Bir yıl boyunca “Renkli Televizyon” isimli canlı yayın kuşağının sunucusu ve editörü olarak çalıştı. Her Cumartesi-Pazar dört saat süren canlı yayında iş, sanat, siyaset, spor dünyasından pek çok ünlü konuğu ağırladı.

Program yapımcılığına 2005 yılında Kanaltürk Televizyonu’nda formatını ve içeriğini kendisinin oluşturduğu “Aş Kendini” isimli yurtdışı gezi programıyla başladı. Hazırlayıp sunduğu programın 200’ü aşkın bölümünde, 70’den fazla ülke ve 300’den fazla şehri izleyiciyle buluşturdu. Eşzamanlı olarak aynı kanalda yayınlanan ‘GAGGUK’ isimli video eğlence programının sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlendi.

Aydan, Kanaltürk’te ekrana gelen ‘Burada Ne yenir?’, ‘Ne var ne yok?’, ‘Yeter ki Sen Kazan’, ‘Evlilik İşleri’ gibi seyahatten, kültür-sanata, yarışmadan, aktüaliteye kadar çeşitli formatlarda pek çok programın içeriğini hazırlayarak yapımcılığını yürüttü.