9-10 gün
Gün
Hindistan
Lokasyon
Mart
Tarih

DÜŞLER DİYARI HİNDİSTAN ve HOLİ FESTİVALİ

 DELHİ & SARNATH & VARANASİ & KHAJURAHO

ORCHHA & FATEHPUR SİKRİ & AGRA & JAİPUR & MUMBAİ

“Renklerin festivali Holi ve Baharla Yeniden Doğuş.. Hinduizm’den Budizm’e tapınaklar, rahipler, törenler ve efsaneler.. Doğu felsefeleri.. Varanasi ve Ganj Nehri ayinleri.. Taj Mahal’den Fatehpur Sikri’ye mimari zenginlikler.. Khajuraho Heykel ve Kabartmaları.. Racastan tepelikleri ve fil sırtında Amber Kalesi’ne tırmanış.. Pempe Şehir Jaipur..

Başkent Delhi’den Hindistan’ın en büyük şehri Mumbai’ye masalsı bir yolculuk..”

 Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 06 Mart, 2017 Hareket

 9 Gece 10 Gün (8 Gece Konaklama)

 

  HİNDİSTAN HOLİ  FESTİVALİ         İKİ KİŞİLİK ODADA                       KİŞİ BAŞI      TEK KİŞİLİK  ODA FARKI
06-15 MART 2017 2.599 Euro 450 Euro
5* LÜKS OTELLER     (Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği)  
DELHİ (07.03-08.03) 5* Vivanta by Taj Dwarka New Delhi
VARANİSİ (08.03-09.03) 5* Rivatas By Ideal
KHAJURAHO (09.03-10.03) 5* Ramada Khajuraho
AGRA (10.03-12.03) 5* Taj Gateway Hotel
JAIPUR (12.03-14.03) 5* Ramada Jaipur
MUMBAI (BOMBAY) (14.03-15.03) 5* Hilton Mumbai

Fiyata Dâhil Olan Servisler:                                                                             

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Delhi/Mumbai-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Jet Airways tarifeli seferi ile Delhi-Varanasi ekonomi sınıfı uçak biletleri

Jet Airways tarifeli seferi ile Varanasi-Khajuraho ekonomi sınıfı uçak biletleri

Jet Airways tarifeli seferi ile Jaipur-Mumbai ekonomi sınıfı uçak biletleri

Tüm havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri

5* lüks otellerde 8 gece kahvaltı dâhil konaklama

Otellerde alınacak 8 adet akşam yemeği

Varış günü otelde alınacak ekstra 1 sabah kahvaltısı

Eski Delhi turu ve Rickhsaw ile gezi

Yeni Delhi turu ve yerel bir Hint Evi’nde Hoşgeldin Kokteyli

Sarnath gezisi ve Varanasi’de Deepmala ayini turu

Ganj Nehri’nde tekne gezisi

Khajuraho tapınakları turu

Kandariya Gecesi turu

Orchha şehir gezisi

Jhansi-Agra tren biletleri

Taj Mahal turu

Agra kalesi turu ve Fatehpur Sikri gezisi

Jaipur turu ve Holi Festivali

Bollywood Sinema Gecesi

Fil sırtında Amber Kalesi turu

Mumbai (Bombay) şehir turu

Tüm şehirler arası transferler

Tüm havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Profesyonel Yerel rehberlik hizmetleri

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Ulaşım, konaklama, yeme-içme, park ücretleri vs)

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

Vize ücreti (65 Euro)

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve ulaşım hizmetleri

Programda belirtilmeyen tüm yemek ve içecekler

Yurt dışı çıkış harcı, fazla bagaj ücreti ve otel ekstraları

Kişisel harcamalar

Önemli Notlar:

*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.

*Dış nedenlerden dolayı Matilda Travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Matilda Travel iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.

*Matilda Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Matilda Travel, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Matilda Travel sorumlu değildir.

*İptal ve değişiklik durumunda “MATİLDA TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*MATİLDA TRAVEL ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi MATİLDA TRAVEL’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. MATİLDA Travel’ın yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

TUR BROŞÜRÜNÜ ŞAHSIM VE BERABERİMDEKİ TÜM KATILIMCILAR ADINA OKUDUM ANLADIM TESLİM ALDIM

İSİM SOYİSİM:

İMZA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 06 Mart, 2017 Hareket

9 Gece 10 Gün (8 Gece Konaklama)

06 Mart, Pazartesi:             İSTANBUL – DELHİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 20:50’de Türk Hava Yolları’nın TK 716 sayılı tarifeli seferi ile Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.

07 Mart, Salı:                         DELHİ

Yerel saatle 05:15’de Delhi’ye varıyoruz. Otelde alacağımız keyifli bir kahvaltı öncesi önemli bir Sikh tapınağı olan Bangla Shabib Gurudwara’yı ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Kısa bir dinlenme sonrası kahvaltımızı alıyor ve başkent Delhi’yi keşfetmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Tüm Hindistan’daki en büyük cami olan Jama Masjid’i ziyaret ettikten sonra ülkenin geleneksel ulaşım aracı “Rickshaw”lar ile 17.yüzyıla uzanan tarihi mekanlarıyla eski şehir merkezini geziyoruz. İlgi çekici mimarisiyle Kızıl Kale ve Hindistan’ın siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandhi’nin Hindu geleneklerine göre definden önce yakıldığı yer olan Rajghat Anıtı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Britanya Rajı diye de anılan Hindistan İmparatorluğu döneminde yaratılan bölgede Başkalık Sarayı, Parlamento Binası, Hint Kapısı ve dünyanın en yüksek tuğla minaresi ünvanına sahip Qutub Minar’ı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Akşam üzeri yerel bir Hint evine davet oluyor ve geleneksel Hint müzikleriyle hoşgeldin kokteyllerimizi alıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

08 Mart, Çarşamba:               DELHİ – VARANASİ

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transfer. Jet Airways Hava Yolları’nın 9W 2423 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 10:50’de Varanasi’ye hareket. Saat 12:10’da diğer adıyla Benares olan Varanasi’ye varıyor ve Sarnath’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız gezide Budizm’in kurucusu Gotama Buda’nın aydınlandıktan sonra ilk öğretilerini verdiği yer olan ünlü geyik korusu, binlerce yıllık Budist tapınakları ve Hindistan’ın ulusal ambleminden biri olan aslan figürünün kaynağı Ashoka Sütunu göreceğimiz yerler arasında. Gezi ardından otelimize transfer ve dinlenme. Akşam saatlerinde Hindularca kutsal sayılan Ganj Nehri’nin kıyısında yer alan mabetlere gidiyor ve Hinduların çanlar ve tütsüler eşliğinde dualarla mumlarını Ganj sularına bıraktıkları Deepmala ayinlerine tanıklık ediyoruz. Tur sonrası otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

09 Mart, Perşembe:               VARANASİ – KHAJURAHO

Sabah erken saatlerde Ganj Nehri’nde tekne turuna çıkıyor ve kutsal şehri gün doğumuyla beraber Ganj Nehri suları üzerinde izliyoruz. Dasaswamedh Tapınağı’ndan cenazelerin yakılıp küllerinin Ganj sularına bırakıldığı Manikarna’ya, Panch Ganga Manastırı’ndan Munshi Tapınağı’na geçireceğimiz ruhani yolculuk sonrası Khajuraho’ya gitmek üzere havalimanına transfer. Saat 12:40’da Jet Airways Hava Yolları tarifeli seferi ile Khajuraho’ya hareket.

Saat 13:35’de varış ve dünyanın en ilginç heykel ve kabartmaları ile ünlü tapınaklar bölgesini ziyaret. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Akşam saatlerinde Kandariya Gecesi’ne katılıyor ve Bundela dans ve müzikleri eşliğinde tiyatral gösterileri izliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

10 Mart, Cuma:                      KHAJURAHO – ORCHHA – JHANSİ – AGRA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Jhansi’ye hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Betwa Nehri kıyısında kurulu tarihi Orchha kasabasını ziyaret ediyoruz. Ünlü tapınaklar ve saraylar arasında yapacağımız panoramik gezi ardından Jhansi’ye varıyor ve saat 18:40’da tren ile Agra’ya yol alıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir tren yolculuğu sonrası Agra’ya varış ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

11 Mart, Cumartesi:              AGRA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından günümüz “Dünyanın 7 Harikası”ndan biri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Taj Mahal ile başlıyor. Kuşkusuz dünyanın en görkemli mimarilerinden biri olan mekanda yapacağımız masalsı bir gezinin ardından şehrin diğer bir UNESCO mirası Agra Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kızıl Kale olarak da anılan yapıda Amar Singh Kapısı, İnci Cami, Cihangir Sarayı ve Aynalı Köşk ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

12 Mart, Pazar:                      AGRA – FATEHPUR SİKRİ – JAİPUR

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Jaipur’a hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Moğol İmparatoru Akbar tarafından kurulan ve 14 yıl imparatorluğa başkentlik eden Fatehpur Sikri kenti ve destansı mimari yapılarını geziyoruz. Tur sonrası Jaipur’a varış ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

13 Mart, Pazartesi:               JAİPUR (HOLİ FESTİVALİ)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası “Renklerin Festivali” olarak da bilinen ve her yıl dünyanın farklı yerlerinden binlerce gezginin akın ettiği Holi’ye katılıyoruz. Hint Mitolojisine göre iyiliğin kötülüğe galip geldiği ve baharın gelişinin kutlandığı bayramda bu manada baharda açan çiçekleri betimleyen rengarenk toprak boyaların etrafa saçıldığı ve yüzlerin boyandığı eğlenceli anlara tanıklık ediyor ve bu özel günü tüm katılımcılar ile birlikte kutlayarak unutulmayacak bir anı yaşıyoruz. Festival sonrası mihraceler diyarı Racastan’ın pembe şehri Jaipur’u keşfediyoruz. Maharaca Sarayı, kumtaşından yapılmış ilginç mimarisiyle Hawa Mahal ve astrolojik gözlem evi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Otelimizde alınacak akşam yemeğinden sonra Bollywood Sinema Gecesi turuna katılıyor ve dünyaca ünlü Hint yapımı Bollywood filmlerinin tarihi öyküsünü öğreniyor ve eğlenceli dünyasında keyifli anlar geçiriyoruz. Geceleme otelimizde.

14 Mart, Salı:                         JAİPUR – MUMBAİ (BOMBAY)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından rotamız efsanevi Amber Kalesi. Gezimizde Racastan tepeliklerinde kurulu UNESCO Dünya Kültür Mirası Amber Kalesi’ne fil sırtında unutulmayacak bir yolculukla ulaşıyor ve etkileyici Hindu mimarisiyle racaların sarayını, Jai Mahal ve Kali tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Mumboi’ye gitmek üzere havalimanına transfer. Saat 13.55’de Air India Hava Yolları’nın AI 612 sefer sayılı uçağı ile Mumbai’ye hareket. Saat 15:35’de varıyor ve diğer adıyla Bombay olarak bilinen Hindistan’ın en büyük kentinde şehir turumuza başlıyoruz. Rajabai Saat Kulesi, Malabar Bahçeleri, Marina ve çevresi ve gotik mimarisiyle Victoria Terminus İstasyonu göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

15 Mart, Çarşamba:               MUMBAİ – İSTANBUL

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 721 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 06:55’de İstanbul’a hareket. Saat 11:35’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

 

 

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating