8-9 gün, şeker bayramı
Gün
Kolombiya
Lokasyon
Haziran, şeker bayramı
Tarih
10-70
Yaş

BİR FİNCAN LATİN KEYFİ

Kolombiya’da Kahvenin Öyküsü ve Bogota’dan Karayip Kıyıları’na Adım Adım Latin Amerika Serüveni..

Uçsuz bucaksız yeşilliğin yarattığı Kolombiya kahve bahçeleri.. Rio Verde’den Cocora Vadisi’ne kahvenin tarihi öyküsü ve eşsiz bir tabiatta kahve keyfi.. Karayip kıyılarının masalsı şehri Cartagena.. Dar sokaklar.. Rengarenk taş evler.. Begonvilli balkonlar.. Kolonyel mimari.. Vahşi ormanda nefes kesici bir macera: Tayrona Ulusal Parkı.. Karayiplerin el değmemiş kumsalları ve kristal suları.. Kutsal inançlarıyla Tayrona yerlileri ve Pueblito Köyü.. Ünlü Bolivar Meydanı’ndan tarihi merkez La Candelaria’ya “Kırmızı Kent” Bogota.. Dünyanın sayılı koleksiyonları arasında gösterilen binlerce parça eseriyle Altın Müzesi.. Yer altındaki mabet: Tuz Katedrali.. Kolombiya’nın en renkli bölgelerine unutulmayacak bir keşif gezisi…

                                                  Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

                                                                ŞEKER BAYRAMI

BİR FİNCAN LATİN KEYFİ
( ADIM ADIM KOLOMBİYA)
İKİ KİŞİLİK ODADA
KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİLİK
ODA FARKI
4* Oteller 4.499 Euro 450 Euro
Bogota
(18.06-19.06) ve (24.06-25.06)
4* Hotel Movich Chico 97 vb.
Armenia
(19.06-22.06)
4* Hotel Bosques Del Saman Alcala vb.
Cartegana
(22.06-23.06)
4* Hotel Cartegana Plaza vb.
Santa Marta
(23.06-24.06)
4* Hotel Tamaca Beach Resort vb.

Fiyata Dâhil Olan Servisler:                                                                             

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bogota-İstanbul uçak biletleri

Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Bogota-Armenia / Armenia-Bogota-Cartagena uçak biletleri

Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Santa Marta-Bogota uçak biletleri

Tüm havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri

4*otellerde toplam 7 gece kahvaltı dâhil konaklama

Bogota şehir turu

Altın Müzesi turu

Altın Müzesi giriş ücretleri

Zipaquira Tuz Madenleri ve Tuz Katedrali gezisi

Tuz Katedrali giriş ücreti

Armenia Bölgesi kahve bahçeleri turu

Tüm kahve tadım turları

Rio Verde’den Pijao’ya öğle yemekli kahve plantasyonları turu

Filandia ve Salento gezileri

Cocora Vadisi’nde öğle yemekli yürüyüş turu ve at safarisi

Cartegana ve Santa Marta şehir turları

Tayrona Ulusal Parkı gezisi

Tayrona Ulusal Parkı giriş ücreti

Tüm şehirlerarası transferler

Tüm havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Lokal rehberlik hizmeti

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

Özel seyahat sağlık sigortası

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler

 

Önemli Notlar

*Kolombiya; T.C. vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
*Fiyatlar en az 20 kişilik katılıma istinaden hesaplanmış olup katılımcı sayısının değişmesiyle yeniden hesaplanacaktır.
*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.
*Tüm fiyatlar net ve komisyonsuzdur.
*Uçak ve otellerde herhangi bir opsiyon alınmamıştır. Grup talebinde uçak bileti ücretleri değişkenlik gösterebilir böyle bir durumda olası fiyat farkı paket fiyata yansıtılır. Oteller vb. öngörülmüştür. Öngörülen otellerde müsaitlik alınamadığı takdirde kategorisi aynı kalmak şartıyla farklı otel alternatifleri önerilir.
*Otellerde oda dağılımı otel tarafından giriş günü yapılır. Uluslararası standartlara göre odalara giriş (check-in) saati 14.00, çıkış saati (check-out) ise saat 10.00’dır.
*Zorlayıcı nedenlerden dolayı Matilda Travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Matilda Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın alırlar.
*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Matilda Travel sorumlu değildir.
*Belirli özel rahatsızlıkları (astım, alerji vb.) olan katılımcıların, 65 yaş üstü yolcuların ve hamile bayanların rezervasyon sırasında bunu bildirmeleri gereklidir.
*İlgili ülkelere girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu da bulunmamaktadır ancak Yolculuğa çıkacakların sarı humma, kolera, hepatit A ve B, tifüs ve sıtma konularında önlemli olması önerilir.
*Fiyat teklifinin ve programın kabul edilmesi halinde, kesin kişi sayısı ile birlikte tur bedelinin %50’lik kısmının onaylana tarihte ödenmesi gerekmektedir. Bakiye tur hareketinden 10 iş günü öncesinde kapatılır.
*İptal/değişiklik durumunda “MATİLDA TRAVEL SATIŞ SÖZLEMESİ” geçerli olacaktır.

ŞEKER BAYRAMI 

18 Haziran, 2017 Hareket

 8 Gece 9 Gün (7 Gece Konaklama)

18 Haziran, Pazar:              İSTANBUL – BOGOTA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 02:00’da Türk Hava Yolları’nın TK 800 sayılı tarifeli seferi ile Bogota’ya hareket. Yerel saatle 07:45’de varıyor ve Bogota’yı keşfe çıkıyoruz. Şehrin en eski tarihi merkezlerinden La Candelaria, Latin Amerika’nın en büyük katedrallerinden Bogota Katedrali ve kentin kalbi Bolivar Meydanı, Kraliyet Caddesi, Kardinal Sarayı ve dünyanın sayılı koleksiyonları arasında gösterilen binlerce parça eserin sergilendiği Altın Müze ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Kısa bir dinlenmenin ardından ve dünyanın en ilginç mimarilerinden birine ev sahipliği yapan Zipaquira’ya hareket ediyor ve Halite Dağı eteklerinde yerin 200 metre altına inşa edilmiş Tuz Katedralini geziyoruz. Tur ardından otelimize transfer ve geceleme.

19 Haziran, Pazartesi:                      BOGOTA – ARMENIA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından Bogota Havalimanı’na transfer. Yerel havayolu tarifeli ile Armenia’ya uçuş. Varışımızla beraber Kolombiya’nın en büyük kahve yetiştiriciliği bölgelerinden Armenia’da kahve plantasyonlarını ziyaret ediyor ve bölgenin önde gelen kahve çiftliklerinden birinde dünyaca ünlü Kolombiya kahvesinin tüm üretim sürecine ve tarihi geçmişine tanıklık ediyoruz. Kahve tadımı sonrası otelimize transfer ve geceleme.

20 Haziran, Salı:                   ARMENIA (Genova & Pijao & Cordoba & Rio Verde)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası gezimiz Genova’dan Pijao’ya ve Cordoba’dan Rio Verde’ye masalsı tabiatlarıyla ünlü kasabalar ve kahve bahçeleri turu ile devam ediyor. Yerel bir restoranda alacağımız yöresel bir öğle yemeği ve kahve tadımı ardından otelimize dönüş ve geceleme.

21 Haziran, Çarşamba:          ARMENIA (Filandia & Salento & Cocora Vadisi)  

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından rotamız kolonyel mimarisi ve leziz likörleriyle ünlü Filandia Kasabası. Köy içerisinde yapacağımız gezi ve likör tadımı ardından uçsuz bucaksız yeşilliğin yarattığı büyüleyici bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Cocora Vadisi’ne hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Kolombiya’nın simgesi olan dünyanın en büyük Palmiye ağaçları arasında özel atlarımızla geziye başlıyoruz. Vadinin mistik atmosferi içerisinde yapacağımız at safarisi ardından kahve diyarının enfes manzaralar eşliğinde Salento kasabasını ziyaret ediyoruz. Tur ardından otelimize dönüş ve geceleme.

22 Haziran, Perşembe:          ARMENIA – CARTAGENA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolu tarifeli seferi ile Cartegana’ya uçuş. Varışımızla beraber otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

23 Haziran, Cuma:                 CARTAGENA – SANTA MARTA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Karayip kıyılarının masalsı şehri Cartagena gezimize başlıyoruz. Dar sokakları, rengarenk taş evleri ve begonvilli balkonları ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan kentte kolonyel mimarinin nadide örnekleri, tarihi kapılar, Aziz Pedro Claver Kilisesi, eski kent merkezi, Havana Cafe, La Popa Tepesi ve şehrin modern yerleşim bölgesi Bocagggrande’de yapacağımız tur sonrası ülkedeki ilk İspanyol yerleşimi Santa Marta’ya hareket ediyoruz. Simon Bolivar Meydanı ve San Pedro Alejandrino Anıtı gezileri ardından El Camellon Plajında yapacağımız yürüyüş sonrası otelimize transfer ve geceleme.

24 Haziran, Cumartesi:         SANTA MARTA (TAYRONA ULUSAL PARKI) – BOGOTA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Kolombiya Kuzey Karayip kıyılarının en güzel sahillerinden ve endemik çeşitliliğiyle ülkenin önemli koruma alanlarından biri olan Tayrona Ulusal Parkı’na hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz vahşi ormanın içlerine yapacağımız uzun yürüyüş ile başlıyor. Büyüleyici bir atmosfer içerisinde yapacağımız yürüyüş turu ardından ilginç kutsal inanışlarıyla Tayrona yerlilerinin yaşadığı köylerden birini ziyaret ediyoruz. Sonrasında el değmemiş kumsalları ve kristal suları ile ünlü Cabo San Juan’da geçireceğimiz keyifli bir dinlenmenin ardından Bogota’ya varmak üzere akşam saatlerinde havalimanına transfer. Yerel havayolu ile Bogota’ya uçuş. Otelimize varış ve geceleme.

25 Haziran, Pazar:                BOGOTA – İSTANBUL

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. Saat 09:10’da Türk Hava Yolları’nın TK 800 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 26 Haziran, Pazartesi günü 09:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.