8-9 gün, kurban bayramı
Gün
Kuzey Tayland
Lokasyon
Agustos-Eylül
Tarih

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 

KURBAN BAYRAMI

26 Ağustos, 2017 Hareket

 KUZEY TAYLAND ve HİNDİÇİN KABİLELERİ

İKİ KİŞİLİK ODADA
KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİLİK
ODA FARKI

26 Ağustos-03 E ylül 2017

Kurban Bayramı

2.499 Euro

500 Euro

4* ŞEHİR MERKEZİ OTELLER

BANGKOK

(27.08-29.08)

Best Western Plus Wanda Granda Hotel vb.

CHIANG RAI

(29.08-30.08)

Maryo Resort Hotel vb.

CHIANG MAI

(30.08-02.09)

Hyde Park Chiangmai Hotel vb.

SUKHOTHAI

(02.09-03.09)

Sukhothai Treasure Resort & Spa vb.

 

Fiyata Dâhil Olan Servisler:                                                                            

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bangkok-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Bangkok – Chiang Rai ekonomi sınıfı uçak biletleri
Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Sukhothai – Bangkok ekonomi sınıfı uçak biletleri
Tüm havalimanı vergileri ve bilet servis ücretleri
4* şehir merkezi otellerde toplam 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
Bangkok şehir gezisi ve kanal turu
Wat Traimit Tapınağı ve Altın Budha giriş ücreti
Deniz Ürünleri Pazarı (Sea Food Market) ve Patpong Çarşısı (Gece Pazarı) turları
Damneon Saduak Yüzen Çarşı turu
Kanchanaburi ve Kwai Köprüsü turu
Tarihi Tayland – Burma tren hattında Kanchanaburi – Kwai tren gezisi ve bilet ücretleri
Savaş Müzesi giriş ücretleri
Nakhon Pathom gezisi ve Phra Pathom Chedi tapınağı giriş ücreti
Akşam yemekli özel Siam Niramit gecesi (1.sınıf bölümlerde)
Bang Pa Sarayı gezisi ve giriş ücreti
Ayutthaya Mabetleri turu ve Tarihi Park giriş ücretleri
Chiang Rai Altın Üçgen turu
Mekong Nehri turu ve tekne ücretleri
Yao ve Akha kabileleri turu
Beyaz Tapınak (Wat Rong Khun) gezisi
Doi Suthep Tapınağı gezisi ve giriş ücretleri
San Kamphaeng ve Bor Sang köyleri gezisi
Öğle Yemekli Chiang Mai Fil Kampı turu ve Tropik Ormanda Fil Safarisi
Bambu sallar ile nehir turu
Uzun boyunlu kadınlar köyü gezisi
Kelebek Çiftliği ve Orkide Bahçeleri turu
Lampang Fil Hastanesi gezisi ve giriş ücreti
Sukhothai tarihi parkı giriş ücretleri (Tüm Bölümler)
Şehirler arası transferler
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.)

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

Özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım, müze/ören yeri girişi ve yiyecek/içecekler
Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Önemli Notlar

*Tayland; T.C. vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

*Mil ile seyahat etmek isteyen misafirlerimizin paket tur fiyatından uçak bileti ücreti ve havalimanı vergileri çıkarılmaktadır. Ancak bu uygulama katılmcı sayısına bağlı olup grup seyahati için netleşen kesin sayıya istinaden belirlenir. Milleri ile business sınıfa upgrade olmak isteyen misafirlerimiz biletleme yapıldıktan sonra hava yolundan gelecek onaya göre bunu memnuniyetle gerçekleştirebilirler.

*Dış nedenlerden dolayı Matilda Travel programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Matilda Travel iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.

*Matilda Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Matilda Travel, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Matilda Travel sorumlu değildir.

*İptal ve değişiklik durumunda “MATİLDA TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*MATİLDA TRAVEL ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi MATİLDA TRAVEL’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. MATİLDA Travel’ın yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

8 Gece 9 Gün (7 Gece Konaklama)

 26 Ağustos, Cumartesi:        İSTANBUL – BANGKOK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından saat 20:10’da Türk Hava Yolları’nın TK 64 sayılı tarifeli seferi ile Bangkok’a hareket. Geceleme uçakta.

27 Ağustos, Pazar:                BANGKOK

Saat 09:25’de Bangkok’a varış. Varışımızı takiben başkent Bangkok’a varış ve şehir turu. Kutsal Budist tapınakları, sarayları ve çok sayıda tarihi eser ve müzeleriyle Asya’nın en ünlü kültür şehirlerinden biri olan kentte tarihi Wat Traimit Tapınağı ve saf altından yapılmış dünyaca ünlü Altın Buddha Heykeli, Çin Mahallesi, Büyük Saray, Wat Arun Tapınağı ve Çiçek Pazarı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından turistik botlar ile Bangkok kanalları arasında tekne turuna çıkıyor ve nehir kenarında yer alan tipik Siyam mimarisine tanıklık ederek yerel yaşamı gözlemliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Akşam şehrin ilginç pazar yerlerinden olan Patpong Çarşısını (Gece Pazarı) ve Deniz Ürünleri Pazarını (Sea Food Market) geziyoruz. Tur ardından otelimize dönüş ve geceleme.

28 Ağustos, Pazartesi:          BANGKOK (DAMNEON SADUAK & KANCHANABURİ & KWAİ)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Ratchaburi’ye doğru hareket ediyor ve ülkenin en popüler yüzen çarşısı Damneon Saduak’ın küçük ara kanallarında büyüleyici manzaraları izleyerek yüzen pazarın keyfini sürüyoruz. Bir sonraki durağımız tarihi Kwai Köprüsü’ne ev sahipliği yapan Kanchanaburi. Varışımızla birlikte II. Dünya Savaşı sırasında inşa edilen ve inşası sırasında hayatına kaybeden işçiler sebebiyle “Ölüm Rayı” olarak adlandırılan Tayland-Burma tren hattında nostaljik tren ile etkileyici bir yolculuğa çıkıyor sonrasında dünya sinema tarihinin Oscar ödüllü filmine de adına veren dünyaca ünlü Kwai Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Savaş Müzesi ve Anıt Mezarlık’ta yapacağımız tur sonrası güzergahımız üzerinde yer alan Nakhon Pathom’da Phra Pathom Chedi Tapınağını ziyaret ediyor ve otelimize dönüyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından günümüz Tayland kültür ve sanat mirasının etkileyici performanslarla sergilendiği en özel gösterilerden biri olan akşam yemekli Siam Niramit gecesi ile devam ediyor. Keyifli bir gecenin ardından otelimize dönüş ve geceleme.

29 Ağustos, Salı:                   BANGKOK – AYUTTHAYA – CHIANG RAI

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından Antik Ayuttahaya Krallığı’nın ve Siyam Hanedanlığı’nın başkenti olan Ayutthaya’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Chaopraya Nehri kıyısında yükselen ve Tay krallarının yazlık sarayı olan Bang Pa’yı ziyaret ediyor ardından görkemli mabetleri ve kutsal tapınaklarıyla UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Ayutthaya tarihi parkını geziyoruz. Tur sonrası Bangkok’a dönüş ve havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Chiang Rai’ye uçuş. Varışımızı takiben otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

30 Ağustos, Çarşamba:          CHIANG RAI – CHIANG MAI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kuzey Tayland’ın tarihi şehirlerinden Chiang Rai’de Tayland, Laos ve Myanmar sınırında yer alan ünlü “Altın Üçgen” bölgesini ziyaret ediyoruz. Tarihi bölgede yapacağımız gezi sonrası Mekong Nehri üzerinde yapacağımız tekne turu ile adaların büyüleyici manzaralarının doyumsuz seyrinin tadını çıkarıyoruz. Tekne turu ardından dağ köylüleri Yao ve Akha kabilelerini ziyaret ediyor ve yerel yaşamlarına tanıklık ediyoruz. Sonrasında rotamız Wat Rong Khun Mabedi. İnşasında edilirken sadece beyaz malzeme kullanıldığından “Beyaz Tapınak” olarak da adlandırılan ve dünyanın en ilginç ve özel tapınaklarından biri olan mabette yapacağımız etkileyici gezi sonrası Chiang Mai’ye hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

31 Ağustos, Perşembe:          CHIANG MAI (DOI SUTHEP & SAN KAMPHAENG & BOR SANG)

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından Chaing Mai’de yapacağımız panoramik gezi sonrası Doi Suthep Dağı’nın yüksek yamaçlarına inşa edilmiş muhteşem manzarasıyla Doi Suthep tapınağını geziyoruz. Ardından ipek dokumacılığı, ahşap oyma ve bunun gibi bir çok el sanatı ile ünlü San Kamphaeng ve Bor Sang köylerini ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

01 Eylül, Cuma:                      CHIANG MAI

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası hafızlarımızdan silinemeyecek bir gezi bizleri bekliyor. İlk durağımız Chiang Mai’nin kuzeyinde yer alan fil kampı. Varışımızı takiben fillerin ilginç şovlarını izliyor ve tropik ormanda fil sırtında soluk kesecek bir safariye çıkıyoruz. Macera dolu serüvenimiz bambulardan yapılmış sallar üzerinde yapacağımız nehir gezisi ile devam ediyor. Yemyeşil vadiler, vahşi ormanlar, nehir ve tepeler arasında geçireceğimiz masalsı bir yolculuğun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Orkide Bahçeleri arasında keyifli bir yürüyüş yapıyor ve Kelebek Çiftliğini ziyaret ediyoruz. Unutulmayacak bir günün ardından otelimize dönüş ve geceleme.

02 Eylül, Cumartesi:              CHIANG MAI – LAMPANG – SUKHOTHAI

Otelde alınacak sabah kahvaltısı ardından Sukhothai’ye hareket. Güzergahımız üzerinde dünyadaki ilk Fil Hastanesini ziyaret ediyor ve Asya fillerinin bakımına tanıklık ediyoruz. Tur sonrası Sukhothai’ye varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

03 Eylül, Pazar:                     SUKHOTHAI – BANGKOK – İSTANBUL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Sukhothai Krallığının başkentinde tarihi 13.yüzyıla uzanan antik mabetleri ve harabeleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Sukhothai tarihi parkını ziyaret ediyoruz. Gezi ardından Sukhothai Havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Bangkok’a uçuş. Saat 21:30’da Türk Hava Yolları’nın TK 65 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. 04 Eylül, Pazartesi sabaha karşı saat 04:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating